logo

Uluslararası Hukuk Avukatı

Uluslararası Hukuk Avukatı

Uluslararası hukuk avukatı, uluslararası uyuşmazlıklarda danışmanlık hizmeti veren ve bu uyuşmazlıklara yönelik yasal süreçleri takip eden avukattır.

Uluslararası hukukun, devletler arası ve uluslararası özel olmak üzere iki alanı vardır. Bunlardan devletler arası hukuk, devletleri birbiriyle ilişkilendiren ve devletlerin birbiriyle olan yasal bağlarını düzenleyen hukuk dalıdır. Uluslararası özel hukuk ise, gerçek ve tüzel kişilerin birbirleri arasındaki uluslararası ilişkilerini düzenleyen hukuk dalıdır.


Uluslararası hukuk avukatı olmak için hukuk alanında lisans eğitimi ve spesifik olarak bir yüksek lisans yapmanızın yanı sıra uluslararası ticarette uzmanlaşmak için bir doktora derecesi yapmanız da önerilir. Uluslararası hukuk avukatı için birden fazla yabancı dil bilmek de takip süreci için büyük avantajlar sağlamaktadır. Bursa Yeniay Avukatlık ve Hukuk Bürosu bugüne dek uluslararası hukuk alanında vermiş olduğu Bursa avukat danışmanlık hizmetleri ile müvekkillerini başarılı bir şekilde temsil etmiştir.


Bursa Yeniay Avukatlık ve Hukuk Bürosu, Bursa avukat kadrosuyla uluslararası hukuk alanında, gerçek kişilere vatandaşlık, göçmenlik, çalışma izni, oturma izni gibi konularda ve şirketlere ise yabancı ortaklık, ithalat-ihracat gibi konularda hizmetler vermektedir.


Bursa Yeniay Avukatlık ve Hukuk Bürosu bünyesinde uluslararası hukuk avukatı olarak çalışan avukatımızın vermiş olduğu hizmetler şunlardır:

Göçmenlik hukuki danışmanlık

Geçici koruma, uluslararası koruma hukuki danışmanlık

İkamet izni hukuki danışmanlık

Çalışma izni hukuki danışmanlık

Vize hukuki danışmanlık

Yabancı ortak alımı hukuki danışmanlık

İthalat-İhracat hukuki danışmanlık

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi başvurusu hukuki danışmanlık

Yabancılar hukuku hukuki danışmanlık

Uluslararası tahkim ve arabuluculuk hukuki danışmanlık

Uluslararası alandaki anlaşmazlıklarınızın çözümünde Bursa uluslararası hukuk avukatı ve online avukat desteği için Bursa Yeniay Avukatlık ve Hukuk Bürosu ile iletişim kurabilirsiniz.Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler Yeniay Hukuk Bürosu'na aittir. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu yer alan hukuki ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan cezai yaptırımlara tabi olurlar.

İletişim Bilgileri


  • 0224 452 31 31
  • 0544 452 31 31
  • ali@yeniayhukuk.com
  • İhsaniye Mah. Can Sok. No:2/1 K.3 D.12 (Yeni Emniyet Binası Karşısı) Nilüfer/BURSA

  • Copyright © 2021 YENİAY HUKUK Tüm Haklar Saklıdır.