Blog

Bursa Aile Avukatlığı
by Yeniay Hukuk Bürosu 27/04/2023

Bursa Aile Avukatlığı

Aile avukatlığı, yargının iş yükünün azaltılması ve hukuki danışmanlık ile neticelendirilebilecek uyuşmazlıkların aile avukatı olarak yetkilendirilen avukatlar tarafından çözümlenmesini amaçlamaktadır.

Bursa Aile Avukatı olarak faaliyet alanlarımız arasında yer alan aile hukuku alanında, Bursa Aile Avukatı vasfı ile hizmetlerimizi sürdürmekteyiz. Tüm Hukuk alanında büyük bir özveri ile çalışan uzman avukatlarımız ile davalarınızı sağlıklı bir sonuca ulaştırırken bu süreçte en büyük destekçiniz olmaktan memnuniyet duyuyoruz.

Yeniay Hukuk Bürosu, Bursa Aile Avukatı olarak, aileyi ve fertlerini en sağlıklı yöntemlerle sonuca ulaştırmak için titizlikle çalışıyoruz. Var olan ya da oluşabilecek her bir konu için Bursa Aile Avukatı Yeniay Hukuk Bürosu'na danışabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. AİLE AVUKATLIĞI Geçtiğimiz günlerde basında ve bazı siyasi partilerin seçim beyannamelerinde ';Aile avukatlığı'; kavramının yer alması, ';Aile avukatlığı'; hakkında soruları da beraberinde getirmiştir. Bu konuda henüz bir mevzuat hükmü ve düzenleme olmadığını belirtmekle birlikte, Bursa Avukatlık büromuzda, her ailenin bir avukatı olması gerekliliğinden ';Aile avukatlığı'; hizmeti sunmaktayız.

AİLE AVUKATLIĞI NEDİR?

Aile avukatlığı, her ailenin bir avukatının olması anlamına gelmektedir. Aile avukatlığı, yargının iş yükünün azaltılması ve hukuki danışmanlık ile neticelendirilebilecek uyuşmazlıkların aile avukatı olarak yetkilendirilen avukatlar tarafından çözümlenmesini amaçlamaktadır. Vatandaşların, diledikleri zaman aile avukatlarına ulaşması ve hukuki destek alması, haklarını bilmeyen vatandaşların hak kaybına uğramasını engelleyecektir.

BURSA AVUKAT OFİSİMİZDE SUNULAN AİLE AVUKATLIĞI HİZMETİNİN KAPSAMI

Bursa avukat ofisimizde sunduğumuz aile avukatlığı hizmeti, başvurucu ve 1. Dereceden aile üyelerini hukuki olarak koruma altına almaktadır. Başvurucu ve 1. Dereceden aile üyeleri, aile hukuku, icra iflas hukuku, ticaret hukuku, taşınmaz hukuku, idare ve vergi hukuku gibi her türlü hukuki sorunda hukuk büromuz ile iletişime geçip hukuki danışmanlık alabilecektir. Bunun yanında başvurucu ve 1. dereceden aile üyelerinin herhangi bir sözleşmeye taraf olmaları halinde sözleşme incelenmesi, trafik cezası gibi idari para cezası düzenlenmesi durumunda hukuki destek, arabuluculuk görüşmelerine vekil sıfatı ile katılım gibi hizmetler de sunulmaktadır.

AİLE AVUKATLIĞI HİZMETİ ÜCRETİ

Kural olarak, mahkemelerde, tüm hukuki yardımlarda, taraflar arasındaki uyuşmazlığı sonlandıran her türlü merci kararlarında ve ayrıca kanun gereği mahkemelerce karşı tarafa yükletilmesi gereken avukatlık ücretinin tayin ve takdirinde, 19/3/1969 tarihli ve 1136 sayılı Avukatlık Kanunu ve Avukatlık Asgari Ücreti Tarifesi uygulanmaktadır. Aile avukatlığı hizmetinde ise, başvurucu ve 1. dereceden aile üyeleri aylık danışmanlık ücreti ödeyerek, başvurucu ve 1. Dereceden aile üyelerinin tüm hukuki problemlerine çözüm bulmaktadır. Aile avukatlığı hizmetine ilişkin avukatlık ücreti hakkında Bursa Avukat Ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.