logo

Ayıplı Hizmet Tüketici Hakları

Ayıplı Hizmet Tüketici Hakları

Ayıplı hizmetlerde sözleşmeden dönme, eserin yeniden onarılması veya ayıp oranında bedelden indirim haklarından birini kullanabilirsiniz.

Aldığınız hizmetlerin ayıplı ifası halinde tüketici haklarınızdan yararlanabilirsiniz

Almış olduğunuz hizmetlerde örneğin evinizin tadilatında hizmet almış olduğunuz firmanın yaptığı eksik ya da yanlış uygulamalar için Tüketicinin Korunması Kanunundan yararlanabilirsiniz. Ayıplı hizmetlerde sözleşmeden dönme, eserin yeniden onarılması veya ayıp oranında bedelden indirim haklarından birini kullanabilirsiniz.

Gönderdiğiniz kargo yolda hasar görmüş ve ürününüz kullanılamaz hale gelmişse kargonun bu durumu kabul etmemesi durumunda tüketici hakem heyetine ya da tüketici mahkemelerine başvurabilirsiniz

Kargo firmasından kaynaklı zarara uğramanız ve kargo firmasının bu zararı kabul etmemesi durumunda, hakkınızı talep etmek için tüketici hakem heyetlerine ya da tüketici mahkemelerine başvurabilirsiniz. Bu başvurunu sonrası ürününüzün değerine göre haklarınızı kullanmanız sağlanabilir.

Evden eve nakiliyatta yaşanan mağduriyetler Tüketicinin Korunması Kanunu kapsamındadır

Evden eve nakliyat firması ile yaptığınız sözleşmede firma, ev eşyalarının taşınması sırasında çıkabilecek zarar için ödeme sözü vermiş ancak taşıma sırasında herhangi bir eşyanız onarılamaz şekilde bozulmuşsa ve firma zararın tanzimi için sorumluluğunu yerine getirmiyorsa bu zararı talep etmeniz mümkündür. Taşıma sözleşmeleri 6502 sayılı TTK kapsamında değerlendirilir. Dolayısıyla nakliye işlemleri sırasında meydana gelen zararınızı nakliye firmasının kabul etmemesi durumunda, hakkınızı talep etmek için tüketici hakem heyetlerine ya da tüketici mahkemelerine başvurabilirsiniz. Bu başvurunu sonrası ürününüzün değerine göre haklarınızı kullanmanız sağlanabilir.

Emlakçılık faaliyetlerinden kaynaklı mağduriyetler Tüketicinin Korunması Kanunun kapsamındadır

Örneğin bir emlak firması ile Bursa'daki bir ev için anlaşmış ve bunun için belirli tutarda emlakçıya kaparo verdiniz. Emlak firması satın almak üzere anlaştığınız daireyi daha yüksek bedel ile başkasına satmışsa mağduriyetinizin giderilmesi için tüketici hakem heyetine başvurabilir ve Tüketicinin Korunması Kanunundan yararlanabilirsiniz.

Sigorta uyuşmazlıkları ile ilgili Tüketicinin Korunması Kanununda yararlanabilirsiniz

Evinizde sigorta kapsamına giren meydana gelen kazalardan kaynaklı hasarlarda, sigorta şirketinin zararı karşılamaması halinde ortaya çıkan sigorta uyuşmazlıkları 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Kanunu kapsamında yer alır. Bunun için iyi bir avukattan danışmanlık hizmeti almanız faydalı olacaktır.

Bursa Yeniay Avukatlık ve Hukuk Bürosu bugüne kadar ayıplı hizmetler ve tüketici hakları konusunda vermiş olduğu hukuki danışmanlık hizmetleri ile müvekkillerini başarılı bir şekilde temsil etmiştir. Bursa avukat kadrosuyla ayıplı hizmetler konusunda tüketici hakem heyeti ya da tüketici mahkemesine başvuru yolunu seçen kişilere Bursa tüketici avukatı olarak destek sağlamaktadır.

Ayıplı hizmetlerden kaynaklı tüketici uyuşmazlıklarının çözümünde Bursa tüketici avukatı ve online avukat desteği için Yeniay Avukatlık ve Hukuk Bürosu ile iletişim kurabilirsiniz.

Av. Ali YENİAYBu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler Yeniay Hukuk Bürosu'na aittir. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu yer alan hukuki ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan cezai yaptırımlara tabi olurlar.

İletişim Bilgileri


  • 0224 452 31 31
  • 0544 452 31 31
  • ali@yeniayhukuk.com
  • İhsaniye Mah. Can Sok. No:2/1 K.3 D.12 (Yeni Emniyet Binası Karşısı) Nilüfer/BURSA

  • Copyright © 2021 YENİAY HUKUK Tüm Haklar Saklıdır.