logo

İnegöl Boşanma Avukatı

İnegöl Boşanma Avukatı

Boşanma, aile hukukunun ana konularından biridir. Boşanma davaları hangi sebeple olursa olsun aile mahkemelerinde görülür. Boşanma gerekçeleri de Türk Medeni Kanununda düzenlenmiştir. Yeniay Hukuk Bürosuna bağlı İnegöl Boşanma Avukatı ile çalışmak bu zorlu süreci kolaylaştırarak haklarınızın korunmasına büyük katkılar sağlar.

İnegöl Boşanma Avukatı konusu bu bölgede yaşayan insanların aile sorunlarına bir çözüm bulabilmek adına arayışa girdikleri önemli bir konudur. Boşanma davalarında tarafların kendilerini avukatları aracılığıyla temsil etmeleri zorunlu olmasa da, boşanma davaları konusunda deneyimli ve profesyonel oldukları için toplum içinde "İnegöl boşanma avukatı" şeklinde tanımlanan avukatların, boşanma davalarına ilişkin yargılama esaslarını, Yargıtay tarafından boşanmaya ilişkin olarak verilmiş olan emsal kararları ve boşanma davalarında sürecin yürütülmesi ile ilgili hükmün kurulması konularını bildiği ve bu minvalde müvekkillerinin çıkarını en doğru şekilde savunabilecek konumda olduğu unutulmamalıdır.

Bu doğrultuda İnegöl'de yaşayan vatandaşlarımız aile sorunlarına hukuki çerçevede kalıcı çözümler meydana getirmek adına Bursa İnegöl Barosu mensubu bir avukat ile avukatlık sözleşmesi akdetmek suretiyle boşanma davasına ilişkin olarak avukat desteğiyle temsil ve takip hizmeti almak istemektedirler.

Evliliğini sağlıklı bir şekilde devam ettiremediğini düşünen çiftler ayrılma kararını aldıktan sonra en çok merak edilen konuların başında, dava aşamalarının neler olacağı, boşanma davasının nasıl ve hangi mahkemede açılması gerektiği, dilekçesinde nelerin bulunması gerektiği, boşanma ile ne gibi unsurların talep edilebileceği gibi uzmanlık gerektiren sorular yer almaktadır. İnegöl Boşanma Avukatı yazımızın devam eden bölümünde bu detayları tek tek sizler için cevaplamış olacağız.

İnegöl Boşanma Davası Nerede Açılır?

İnegöl ilçesinde yaşayan bireyler İnegöl Aile Mahkemesinde boşanma davası açmaları gerekmektedir.

İnegöl Boşanma Davası Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Boşanma davasının süresi, tarafların taleplerine göre değişkenlik gösterebilir. Anlaşmalı boşanma davaları birkaç ay içinde sonuçlanırken, çekişmeli boşanma davaları daha uzun sürede sonuçlanmaktadır.

İnegöl Boşanma Davası Ücreti Nedir?

Her dava kendi koşulları içerisinde birtakım özellikleri barındırmaktadır. Somut olayın durumuna göre avukatın talep edeceği vekalet ücreti değişkenlik göstermektedir.

2023 yılı Barolar Birliği Avukatlık Asgari Ücret tarifesine göre, avukatların 9.200 TL'den az tutarla boşanma davasını takip etmesi mevzuata aykırıdır. Bu sebeple İnegöl Boşanma Avukatı ücretleri en az 9200 TL olarak belirlenmiştir.

İşbu tutar boşanmanın anlaşmalı ya da çekişmeli olması, velayet, maddi manevi tazminat, ziynet alacağı, ev eşyası gibi taleplerin bulunmasına göre değişkenlik göstermektedir.

Tek Celsede Boşanmak Mümkün Müdür?

Tarafların boşanma ve boşanmanın nafaka, velayet, maddi manevi tazminat, ev eşyası, ziynet gibi neticelerinin tümü hakkında anlaşmaları durumunda tek celsede boşanmanın gerçekleşmesi mümkün olabilmektedir.Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler Yeniay Hukuk Bürosu'na aittir. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu yer alan hukuki ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan cezai yaptırımlara tabi olurlar.

İletişim Bilgileri


  • 0224 452 31 31
  • 0544 452 31 31
  • ali@yeniayhukuk.com
  • İhsaniye Mah. Can Sok. No:2/1 K.3 D.12 (Yeni Emniyet Binası Karşısı) Nilüfer/BURSA

  • Copyright © 2021 YENİAY HUKUK Tüm Haklar Saklıdır.